Με συμμετοχή 22 ομάδων το Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Δωδεκανήσων 2024

 

Με μεγάλη συμμετοχή και απόλυτη επιτυχία  έγινε το Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Δωδεκανήσου στο σκάκι, με συμμετοχή 18 Δημοτικών του νησιού της Ρόδου καθώς και 4 ομάδων Γυμνασίου, στον χώρο του Πνευματικού Κέντρου Κρεμαστής, την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου.

Οι αγώνες έγιναν σε 5 γύρους για τις ομάδες των Δημοτικών,  με χρόνο σκέψης 15 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα πρόσθετο χρόνο, μετά από κάθε κίνηση, με πολύ καλές συνθήκες αγώνων, βοηθούντος και του πολύ καλού καιρού. Τα Γυμνάσια – Λύκεια λόγω μικρής συμμετοχής έπαιξαν με κυκλικό σύστημα αναμετρήσεων (όλοι με όλους).

Διοργανώθηκαν από τον Σκακιστικό Όμιλο Ρόδου “ΙΠΠΟΤΗΣ”, υπό την Αιγίδα της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας και της Τοπικής Επιτροπής Σκακιστικών Σωματείων Αιγαίου. Οι Αγώνες εντάσσονται στην προκριματική φάση του Πανελλήνιου Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος στο Σκάκι.

Συμμετείχαν 18 Ομάδες Δημοτικών της Ρόδου και 4 ομάδες Γυμνασίων Λυκείων με πρώτη συμμετοχή ομάδας από το Εσπερινού Ρόδου

Τους αγώνες χαιρέτησαν με την παρουσία τους πλήθος γονέων τους οποίους και ο Πρόεδρος του Ομίλου Ευχαρίστησε. Για την Ιστορία τις απονομές έκαναν ο Διευθυντής του Εσπερινού Ρόδου κ. Κωσταλίας Κώστας και ο Πρόεδρος του Ομίλου κ. Στάμος Καράβας.

Οι τελικές κατατάξεις και τα αποτελέσματα όπως παρακάτω

ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ                                    

RankTeamGam.+=MPRes.Pts.
12ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ550010017½
2Α 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ54018215
312ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ54018014½
4Γ 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ53117012½
5ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ53026011
6ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΣΤΙΔΑΣ421160
718ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ52125011½
8Β 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ52125011
9ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΛΑΒΑΡΔΩΝ412150
107ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ521250
111ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΙΑΛΥΣΟΥ5212508
12Α 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ4103306
13Β 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ5113306
Εκτός συναγωνισμού
Β ΜΕΙΚΤΗ ΡΟΔΟΥ4022306
Β ΜΕΙΚΤΗ ΙΑΛΥΣΟΥ5113303
Α ΜΕΙΚΤΗ ΡΟΔΟΥ5023205
Α ΜΕΙΚΤΗ ΙΑΛΥΣΟΥ400410

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

RankTeamGam.+=MPRes.Pts.
11ο Γυμνάσιο Ρόδου3201409
2Γυμνάσιο Παραδεισίου3102204
3Εσπερινό Γυμνάσιο Ρόδου3003000
Εκτός συναγωνισμου
Α Μεικτή Γυμνασίου33006011

Αναλυτικά οι τελικές κατατάξεις :

ΔΗΜΟΤΙΚΟ

1. 2ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (10 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Κακά Ρεγγίνα Τσαμπίκα110134
2Λαμπριανός Άγγελος111144
3Λαμπριανού Μαριάννα+11144
4Λαμπριανού Δέσποινα111144
Κατσιόλης Ορέστης1½104
2. Α 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (8 MP/2 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Παπαδόπουλος Σταύρος1101145
2Πατέλης Πανορμίτης11½115
3Κουτσολιάκου Ευαγγελία½00115
4Οικονόμου Αλκιβιάδης1101145
3. 12ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (8 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Γκουγκουστάμος Σωτήρης+011½5
3Δουλαπτσή Νάντια1111045
4Ζησήμου Δημοσθένης1+1144
Δελαμάγκος Γιάννης0+013
Δουλαπτσή Καλλιόπη10123
4. Γ 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (7 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Γεραμβέλης Μιχαήλ Άγγελος101024
2Λιμνιώτης Στυλιανός111144
3Λουκαρά Δήμητρα1000015
4Τσουμάνης Άγγελος111144
Μαραγκός Φίλιππος½103
5. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ (6 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Στρατάκης Λίαμ10+0135
2Τουγουντζόγλου Άγγελος1011+45
3Μαυράκη Σεβαστή+00+24
4Μάλιακκα Κατερίνα100014
Μιχάβ Δημήτρης0+12
6. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΣΤΙΔΑΣ (6 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Τσομπανούδης Χριστόδουλος011134
2Αυγενικού κλεόβουλος001014
3Λορέντζου Σαββίνα½0½2
4Αυγενικού Νικήτας00113
Σκούτα Αφροδίτη11133
7. 18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (5 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Παπαδόπουλος Αντώνης1111½5
2Κοτέ Αχιλλέας Αλέξανδρος1000015
3Κορινιώτη Μυρτώ1110145
4Διακίδης Μιχαήλ1010025
8. Β 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (5 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Μανουσάκης Νικόλαος1001025
2Γιακουμάκης Σταμάτης0½½1135
3Αρχαγγελίδη Σοφία111+045
4Ματθέου Θεοδώσης0101025
9. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΛΑΒΑΡΔΩΝ (5 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Δημητράς Αλκίνοος111+44
2Δημητράς Μάξιμος½1114
3Δημητρά Δανάη000114
4Αλεξανδρής Κυριάκος000004
10. 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (5 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Κρητικού Παρασκευή0100125
2Κρητικού Βασιλική1110145
3Συέ Πηνελόπη0000½½5
4Συέ Λεωνίδας+100025
11. 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΙΑΛΥΣΟΥ (5 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Μάνδαλος Δημήτρης0010015
2Κριτσοτάκη Ανδριάνα1+00025
3Καβαλιέρου Σοφία0011025
4Καβαλιέρου  Ανδριάνα1+10035
12. Α 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (3 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Σάρλης Άγγελος000114
2Μαραγκός Φαίδων000004
3Λουκαρά Λουκία011+34
4Ολμέζ Κυριάκος Εγκέ000+14
13. Β 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΡΟΔΟΥ (3 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Σάρρος Ευάγγελος0000005
2Μπακαλής Παναγιώτης Άγγελος0110025
3Τσιώνα Παναγιώτα0+01½5
4Παντελής Πολυχρόνης001125
14. Β ΜΕΙΚΤΗ ΡΟΔΟΥ (3 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Σπανός Μιχαήλ110+34
2Σκούτα Αφροδίτη004
3Παλάζη Γαλάτεια110134
15. Β ΜΕΙΚΤΗ ΙΑΛΥΣΟΥ (3 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Μπάμπαλης Νηρέας0+10025
2Κρητικός Σαράντης010015
3Ρικουνάκη Μαρία05
4Μίγκος Μάξιμος001015
16. Α ΜΕΙΚΤΗ ΡΟΔΟΥ (2 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Γιαννιάς Εμμανουήλ Άγγελος05
2Μανωλακιού Ανδρονίκη000+015
3Μανωλακιού Αριάδνη0+10025
4Καράτσαλος Χρίστος011+145
17. Α ΜΕΙΚΤΗ ΙΑΛΥΣΟΥ (1 MP/0 Res.)
Bo.Name12345PtsGam.
1Ρώτας Ιάσονας010014
2Μήτσης Χρήστος001124
3Ρικουνάκη Φαίη04
4Χατζηστρατής Ιωσήφ0004

ΓΥΜΝΑΣΙΟ _ ΛΥΚΕΙΟ

1. 1ο Γυμνάσιο Ρόδου (4 MP/0 Res.)
Bo.Name123PtsGam.
1Σταθάτος Αλέξανδρος11133
2Ρούσος Γεώργιος11122
3Μουταφτσή Μάρθα10123
4Κακάς Μιχαήλ1122
Χατζηλιαμής Άγγελος Νικόλαος00001
Ταρασλιάς Εμμανουήλ Άγγελος00111
2. Γυμνασίου Παραδεισίου (2 MP/0 Res.)
Bo.Name123PtsGam.
2Σκούτας Γιώργος01013
3Σκουφρής Εμμανουήλ01013
Κουλουμπρής Ραφαήλ1012
3. Εσπερινό Γυμνάσιο Ρόδου (0 MP/0 Res.)
Bo.Name123PtsGam.
1Γεωργουδιός Γιώργος00003
2Καφετζίδης Πιπίνος00003
3Κρούζ Πινεντα Πατρίτσια Λιάνα00003
4Χυτήρης Νίκος0002
Ρεμούνδου Δήμητρα001
4. Α Μεικτή Γυμνασίου (6 MP/0 Res.)
Bo.Name123PtsGam.
1Χούλλης Αγησίλαος11133
2Λάκουρας Άγγελος10123
3Πισσαδάκη Δέσποινα11133
4Ταλαδιανός Γιάννης11133

 

 

 

 

 

Scroll to Top