21ο ατομικό & ομαδικό πρωτάθλημα σκάκι μαθητών- μαθητριών 2024 της Π.Ε. Λέσβου

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το 21ο ΑΤΟΜΙΚΟ & ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΜΑΘΗΤΩΝ – ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ 2024 της Περιφερειακής Ενότητας Λέσβου που συνδιοργάνωσαν η Λέσχη Πλωμαρίου «ΒΕΝΙΑΜΙΝ Ο ΛΕΣΒΙΟΣ» και ο Σκακιστικός Όμιλος Δυτικής Λέσβου «Ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ» την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024 στις αίθουσες του 1ου Πρότυπου Γυμνασίου Μυτιλήνης «ΒΥΡΩΝ ΣΙΒΟΛΑΠΕΝΚΟ».

Οι αγώνες αποτελούσαν την προκριματική φάση για το 35ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών και για το 21ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών 2024 της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας.

Οι συμμετοχές ανήλθαν σε 94. Τα αναλυτικά αποτελέσματα ανά τάξη:

 

Β’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΤΣΟΠΛΑΚΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΟΥΤΑΡΟΥ60620
2ΡΕΠΑΝΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ4,50422
3ΝΑΚΑΣ, ΑΓΗΣ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ40421
4ΜΑΚΡΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ3,50320
5ΜΟΥΧΟΣ, ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ3,50316,5
6ΓΕΩΡΓΕΛΛΗ, ΑΝΔΡΟΝΙΚΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗΣ30320,5
7ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30119,5
8ΜΑΜΟΥΝΗ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΥΤΡΩΝ2,50219,5
9ΖΩΓΡΑΦΟΥ, ΜΥΡΤΩ-ΖΩΒΑ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50118,5
10ΓΙΑΛΑΜΑΣ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50114,5
11ΠΑΛΑΖΗΣ, ΡΑΦΑΗΛ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50114,5
12ΑΛΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50114
13ΠΑΤΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΕΥΤΥΧΙΑ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ10013,5

 

Γ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΑΒΑΓΙΑΝΟΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ60618
2ΗΛΙΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗΣ ΘΕΡΜΗΣ50517,5
3ΧΑΤΖΗΚΥΡΚΑΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΣ4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ3,50220
4ΔΙΓΚΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΗΣ ΘΕΡΜΗΣ31319
5ΤΑΜΠΡΑΣ, ΚΩΣΤΗΣ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ31219,5
6ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΜΥΡΣΙΝΗ1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ31118,5
7ΠΑΛΛΗΣ, ΟΡΕΣΤΗΣ7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,51117
8ΠΡΕΣΒΕΛΟΣ, ΟΡΦΕΑΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΣ2,50115,5
9ΨΑΡΑΔΕΛΛΗ, ΣΟΦΙΑ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ1,50017

 

Δ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΜΙΧΑΛΑΚΗ, ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΑΡΕΙΑΣ50519
2ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΣ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ4,50418,5
3ΦΟΥΤΣΑΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ40419,5
4ΜΟΥΖΙΚΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗΣ3,50314
5ΜΟΥΖΙΚΟΣ, ΑΓΓΕΛΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗΣ32319,5
6ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ, ΜΑΝΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΑΡΕΙΑΣ31319
7ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΑΡΙΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗΣ30318
8ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΕΛΗ, ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ20217
9ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ, ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ1,50019,5
10ΘΑΛΑΣΣΕΛΛΗ, ΜΑΡΙΕΤΤΑ9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ0,50016

 

Ε’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΤΑΤΑΚΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΥΤΡΩΝ5,50518,5
2ΤΣΟΠΛΑΚΗΣ, ΑΡΙΣΤΟΚΡΑΤΗΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΟΥΤΑΡΟΥ50419,5
3ΚΑΒΑΡΝΟΥ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΠΠΑΔΟΥ4,50419
4ΠΑΥΛΙΔΗΣ, ΓΑΛΗΝΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΑΣ30320
5ΚΑΣΔΑΓΛΗ, ΘΕΟΔΟΣΙΑ10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30220
6ΜΟΥΧΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50118
7ΠΑΥΛΙΔΗΣ, ΑΝΤΙΟΧΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΑΣ2,50116
8ΔΗΚΕΛΙΩΤΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ21116
9ΠΕΡΓΑΜΑΛΗ, ΛΙΑΝΑ10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ20013

 

ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ60619,5
2ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ, ΧΡΗΣΤΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ4,50,5422
3ΝΙΚΕΛΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ4,50,5421
4ΣΙΔΕΡΑΣ, ΣΥΜΕΩΝ2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30319,5
5ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΕΥΓΕΝΙΟΣ10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30317
6ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ, ΣΤΕΛΙΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ30315
7ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ15ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50219,5
8ΤΑΤΑΚΗΣ, ΙΟΡΔΑΝΗΣ15ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ20218
9ΠΟΧΥΛΙ, ΒΕΝΤΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΤΡΑΣ10114
10ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ0,50014,5

 

Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΑΛΗΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ60617,5
2ΚΑΖΑΜΙΑΣ, ΙΑΣΩΝ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ50519,5
3ΖΟΥΜΠΑΔΕΛΛΗΣ, ΣΤΕΛΙΟΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ40319
4ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΗΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ30220,5
5ΚΑΤΖΑΝΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30219,5
6ΓΡΑΜΜΑΤΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30215,5
7ΑΝΔΡΙΑΝΗΣ, ΣΠΥΡΙΔΩΝ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50218,5
8ΚΟΥΛΟΥΜΑΡΙΕΤΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ20117
9ΘΑΛΑΣΣΕΛΛΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ1,50014,5

 

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ4,50410,5
2ΤΣΑΜΟΥΡΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ3,50311,5
3ΤΕΤΩΝΗΣ, ΝΙΚΟΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ2,50212,5
4ΧΑΧΑΔΑΚΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ21213
5ΧΙΩΤΗΣ, ΤΑΞΙΑΡΧΗΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ20113
6ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΓΓΕΛΟΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ0,50014,5

 

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΓΙΑΜΟΥΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΙΩΡΓΟΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ2,50,523,5
2ΚΑΖΑΜΙΑΣ, ΑΙΑΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50,523,5
3ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ1015
4ΒΕΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΑΝΩΛΗΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ0006

 

ΛΥΚΕΙΑ

Κατ.ΌνομαΣύλλογοςΒαθ.ΚΙ1ΚΙ2ΚΙ3
1ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΓΙΩΡΓΟΣΓΕΛ ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ60618,5
2ΔΕΜΕΡΤΖΙΔΗΣ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ1ο ΠΡΟΤΥΠΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ50519,5
3ΦΩΤΙΑΔΗΣ, ΓΙΩΡΓΟΣΓΕΛ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ40319
4ΧΑΤΖΗΜΑΘΙΟΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ4ο ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30321
5ΤΡΙΧΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ5ο ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30320
6ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΠΡΟΤΥΠΟ ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ30216,5
7ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣΓΕΛ ΠΕΤΡΑΣ2,50,5222,5
8ΣΕΛΙΚΕ, ΕΡΝΕΣΤΟΣ2ο ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ2,50,5217
9ΓΙΑΜΟΥΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΠΡΟΤΥΠΟ ΓΕΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ21116
10ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΕΛΗ, ΜΑΡΙΑΓΕΛ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ21113,5
11ΑΛΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ1ο ΕΠΑΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ21113

 

 

Scroll to Top